МОЗ запрошує долучитися до надання пропозицій до Плану відновлення системи охорони здоров’я
Післявоєнне відновлення та розвиток України має у першу чергу передбачити регенерацію всієї системи охорони здоров’я як однієї з найважливіших складових гуманітарної політики.
У рамках діяльності Національної ради з відновлення України від наслідків війни було створено робочу групу з питань охорони здоров’я, яка напрацювала проєкт Плану відновлення системи охорони здоров’я.
До складу робочої групи увійшли народні депутати, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, вітчизняних та міжнародних громадських організацій, підприємців, науковців та практиків.
Міністерство охорони здоров’я здійснило координацію підготовки проєкту Плану відновлення системи охорони здоров’я на основі ключових напрямів та пріоритетних цілей підготовленого напередодні проєкту Стратегії розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року.
Проєкт Плану базується на кращому європейському досвіді: керівних принципах ВООЗ, рекомендаціях Світового банку щодо інвестицій та відновлення системи охорони здоров’я та сучасних підходах до формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Під час напрацювання проєкту Плану враховано потребу інфраструктури охорони здоров’я, яка зазнала руйнувань через атаки російських терористів.
Проєкт Плану відновлення охорони здоров’я передбачає ДЕВ’ЯТЬ ключових пріоритетів:
Пріоритет 1. Посилення політик та інститутів національної системи охорони здоров'я для керівництва процесом відновлення.
Пріоритет 2. Забезпечення фінансової стабільності системи охорони здоров’я.
Пріоритет 3. Відновлення та трансформація мережі закладів охорони здоров’я.
Пріоритет 4. Посилення медичних послуг для задоволення особливих потреб людей (включаючи ВПО, ветеранів війни), викликаних війною.
Пріоритет 5. Зміцнення та посилення кадрових ресурсів системи охорони здоров’я.
Пріоритет 6. Посилення системи громадського здоров'я та готовності до надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров’я.
Пріоритет 7. Розвиток електронної системи охорони здоров'я та посилення кібербезпеки.
Пріоритет 8. Посилення системи управління якістю на національному та місцевому рівнях.
Пріоритет 9. Відновлення фармацевтичного сектора, покращення доступу та належне використання ліків.
Зокрема, виконання Національного плану для подальшого реформування охорони здоров’я розділено на три періоди: до кінця 2022 року; 2023 – 2025 роки та 2026 – 2032 роки.
МОЗ оприлюднює для ознайомлення проєкт Плану відновлення системи охорони здоров’я України від наслідків війни на 2022 — 2032 роки. Ознайомитися з українськомовною або англомовною версією документа можна за посиланням.
Просимо надсилати свої пропозиції до 2 серпня 2022 року на електронну пошту [email protected].
Довідка: План післявоєнного відновлення України було представлено 5 липня 2022 року в Лугано на Міжнародній конференції з питань відновлення України.